FAZY KSIĘŻYCA 2018

Księżyc towarzyszy nam codziennie, choć nie zawsze jest on rzeczywiście widoczny. To oszałamiające zjawisko, jakiego potęgi nie do końca jesteśmy świadomi.

Nów

Czas, kiedy Księżyc jest niewidoczny na niebie rozpoczyna się w ciemności i powstaje powoli. Jest to początek i narodzenie się Nowego; czas, kiedy życie znajduje się w początkowym etapie. W tym okresie człowiek czuje się wyczerpany, przytłumiony, często dolegają mu bóle głowy, pojawia się nieuzasadnione uczucie strachu, depresja.

Kwadra pierwsza
Druga faza Księżyca rozpoczyna się w dniu, kiedy oświetlona część zajmuje równo połowę srebrnego dysku. Trwa od 8 do 15 dnia księżycowego, czyli do pełni. Energia organizmu wciąż rośnie; człowiek staje się silniejszy, bardziej aktywny, bardziej emocjonalny. Siły życiowe zbliżają się powoli do swojego ekstremum.

Pełnia
Księżyc odbył już połowę swej drogi wokół Ziemi i teraz jest widoczna cała jego tarcza, w pełni oświetlona przez Słońce. Jest to czas, kiedy wszystko na Ziemi żyje pełnią sił. Rośliny lecznicze zebrane w noc pełni, posiadają szczególną moc. Organizm człowieka może różnie reagować na światło Księżyca. Może pojawić się bezsenność, podwyższona drażliwość i emocjonalność.

Ostatnia kwadra
Czwarta faza Księżyca trwa od 23 do ≅ 30 doby księżycowej. Związana jest z żywiołem Ognia. Jest to czas, kiedy organizm więdnie, następuje zima. Człowiek zaczyna być często zmęczony, staje się mało ruchliwy i ociężały. Nasila się uczucie zmęczenia, obniża się odporność organizmu i biorytmy.